|
Mit kell tudni a rulettről?
Nos, az első és legfontosabb, hogy eddig még nem találtam olyan kaszinót, aminek a kínálatában ne szerepelt volna ez a szerencsejáték. A rulett szabályai viszonylag egyszerűek:
Az asztalon lévő 37 szám közül (0-36) tetszőleges számúra téteteket helyezünk fel. A számokon kívül lehetőségünk van úgynevezett külső mezőket is megjátszanunk, amelyek egyszerre több számot fednek le. Ilyen külső mező például a piros/fekete, páros/páratlan vagy a 1-12/13-24/25-36 tucatok valamelyike. A külső mezők a nulla kivételével az összes számot lefedhetik, így a 0 a rulettjátékosok „mumusának” tekinthető. Miután megtettük tétjeinket, a krupié kidob nekünk egy számot. Ha a kidobott számot valamilyen formában eltaláltuk (pl. megjátszottuk a piros színt, és a kidobott szám is piros), akkor a feltett pénzünk előre meghatározott sokszorosát nyerjük vissza.
A rulettnek alapvetően két változata van (a harmadikat, a francia rulettet most nem vesszük figyelembe): európai rulett és amerikai rulett. A kettő közt annyi a különbség, hogy míg az európai asztalon egy nulla van, addig az amerikai verzióban a 0 mellett találunk egy 00 mezőt is.
Ebből az apró különbségből adódik az a fontos szabály, hogy soha, de SOHA ne játszunk amerikai asztalon! A nulla jelenléte miatt az európai rulettben a házelőny körülbelül 2,7%-ra tehető, ezzel szemben az amerikai változatban a második nulla ezt az előnyt mintegy 5,26%-ra növeli! A házelőny abból adódik, hogy nyerés esetén a kaszinó kevesebb pénzt ad nekünk, mint amennyit a mező felbukkanásának valószínűsége alapján kapnunk kellene. Például ha a fekete színt játszuk meg, akkor nyerési esélyeink 18:37 (a nulla semlegessége miatt), ám a kaszinó nyerés esetén csak pénzünk kétszeresét fizeti ki. Mivel példánkban csak a fekete számok jók nekünk, ezért piros szám, illetve a nulla felbukkanásakor is vesztünk. Logikus tehát, hogy két nulla jelenléte még kevesebb esélyt ad nekünk a pénzszerzésre.
|